Skip to main content

Przeczytaj jak niezbędny jest dobór właściwych kosmetyków dla naszej skóry

Część z nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem skóry. Aczkolwiek w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze dodatkowo kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy niezmiernie istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy zastanawiać się jaki powinniśmy dobrać puder na uroczyste wyjście. Najczęściej wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, ażeby wybrany kosmetyk utrzymał się na skórze twarzy dość długo. Dodatkowo, pożądane jest, aby nasza skóra w blasku reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy dobierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dobrze kryjące wszelkie mankamenty na skórze, a także matujące. Jeżeli jeszcze, będziemy chciały uzyskać efekt estetycznej cery, wówczas warto wykorzystać puder sypki, który w świetny sposób spowoduje, iż skóra będzie matowa i tym samym perfekcyjnie gładka.

Drugą taką newralgiczną sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Dlatego, nakładanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, iż nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Radzimy zatem, wybierać lekki podkład o bardzo rzadkiej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka potrzeba, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, ażby uprościć wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych uwag. Wiemy dobrze, że wybór właściwego podkładu jest szczególnie ważny.

Większość z nas wybierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najwłaściwiej jest dobrać podkład do rodzaju cery. Przykładem może być cera tłusta, do której należy zastosować podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład był dobrą konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani także za gęsty, ponieważ zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, bowiem te wyróżniki są kwestią indywidualną. Zachęcamy do profesjonalnego ocenienia rodzaju cery, gdyż z pewnością ułatwi to wybór wszelkich używanych kosmetyków.